fbpx

Milonga – czyli o tym, jak dobrze imprezować po argentyńsku

CO TO JEST MILONGA?
„Ale która? Bo są dwie…” – Zapyta każdy doświadczony tancerz czy tancerka tanga argentyńskiego. 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się co to jest milonga i jak można ją tańczyć, czytaj dalej 

Attractive girl dancing twerk in the studio

Twerking – czyli o pośladkach, lepszej figurze i dobrej zabawie na parkiecie

Taniec nazywany twerkiem to nic innego jak niezwykle zmysłowy i seksowny sposób poruszania pośladkami w rytm muzyki. Ten rodzaj tańca cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród kobiet. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – mocno angażuje do pracy pośladki i mięśnie ud, dzięki czemu tancerki mogą dumnie prezentować piękne sylwetki i wysportowane ciała. Jeśli więc zastanawiasz się, skąd pochodzi twerk dance, na czym dokładnie polega i czy warto nauczyć się twerkować, to zachęcamy do przeczytania całego wpisu poświęconego tej interesującej, kobiecej aktywności.

Czytaj dalej

5 powodów dlaczego nie warto tańczyć

LISTA GOTOWYCH ARGUMENTÓW

Jak często słyszysz, że tańczą koledzy ze studiów, tańczą znajomi, rodzina? Na każdym kroku zasypują Cię kolorowymi banerami z wielkim wymownym napisem: „Rusza nowa grupa taneczna, dołącz do nas!”. Pomału kończą Ci się wymówki i przez krótki moment zacząłeś się zastanawiać – może faktycznie czas wreszcie ruszyć się z kanapy i wykorzystać czas bardziej aktywnie. Czy to jednak dobry pomysł?

Czytaj dalej

Pole Dance

SKĄD SIĘ WYWODZI I DLACZEGO WARTO GO TRENOWAĆ

Na przestrzeni ostatnich kilku lat pole dance, potocznie zwany również tańcem na rurze, zyskał ogromną popularność wśród najchętniej wybieranych form aktywności fizycznych. I choć jeszcze do niedawna głównie kojarzył się z erotycznym tańcem wykonywanym w klubach, dziś na szczęście wiele się w tej kwestii zmieniło.

Czytaj dalej

„Rotacja!”

3 POWODY DLA KTÓRYCH WARTO SIĘ ROTOWAĆ

Rotacja ma wiele znaczeń. Jednym z nich, jest obracanie się wokół własnej osi. Jeśli zajrzałeś tutaj, żeby sprawdzić, dlaczego warto kręcić się w kółko, to muszę Cię zawiadomić, że niestety nie znam żadnych zalet wykonywania tej czynności.

Czytaj dalej

Kobiety wychodzą z poczekalni

O SZTUCE, KOBIETACH I WŚCIEKŁYM CHOMIKU

Opowiem Ci historię kobiety, która nie chciała czekać. Chociaż z całego serca pragnęła zostać primabaleriną, to taniec stanowi tylko tło tej historii. Na pierwszym planie odnajdziesz bezkompromisowe starcie z systemem, w którym kobieta rozpoczyna swoją drogę życiową od przypisanej jej roli. Bohaterka dzisiejszego wpisu zaczęła od wtargnięcia na świat bez oczekiwania na właściwy moment. 

Czytaj dalej

O czym pamiętać…

PRZED PIERWSZYMI ZAJĘCIAMI

Nieodwołalnie i definitywnie uczynię z siebie pośmiewisko. Gdzie ja, niczym nie wyróżniający się Kamil, gdzie ja, nieznający choćby podstaw, bez poczucia rytmu, za stary żeby zaczynać, gdzie… Wystawię się na pewne potępienie, kpinę i wzgardę. Publiczną dezaprobatę.

Czytaj dalej

FOOTBALL, SZKLANKA WHISKY, WODOSPADY TESTOSTERONU I… KROK PODSTAWOWY – CZYLI KILKA KŁAMSTW O MĘSKOŚCI 

O STEREOTYPACH ZWIĄZANYCH Z TAŃCEM

Przejdźmy do smutnych konkretów. Panie, czekające w sali tanecznej na partnerów, widać gołym okiem. Ale takich kobiet, które chciałyby tańczyć i nie mają z kim, jest o wiele więcej. Zapisują się na zajęcia w parach i czekają na listach rezerwowych. Bo panów brak. Problem jest poważny. Więc jak przystało na milenialsa, sprawdzam, co na ten temat ma do powiedzenia przybrany tata – Google.

Czytaj dalej

Free WordPress Themes, Free Android Games