FAQs

Q?

Czym właściwie jest Pole Dance?

A.

Pole dance fitness czyli taniec na rurze jest formą aktywności ruchowej łączącej taniec z gimnastyką oraz elementami akrobatycznymi, wykonywanymi na lub przy użyciu rekwizytu w postaci pionowego drążka tzw. pole (rury). Rurka rozwija siłę. Nieważne z jakiego poziomu startujecie – zawsze się wzmocnicie. Staniecie się odporniejsze na ból. Nauczycie się panować nad strachem, ale też będziecie odróżniać odwagę od brawury.

Q?

Mam słabe ręce – czy mogę ćwiczyć Pole Dance?

A.

Tak jak większość osób, które zaczynają przygodę z Pole Dance 🙂 Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha i nóg. Bardzo ważnym elementem zajęć jest rozciąganie mięśni, zwiększanie elastyczności i gibkości ciała. Ćwiczenia pole dance wykonywane regularnie bardzo szybko podnoszą kondycję fizyczną i budują mięśnie. To idealny sport dla osób wiotkich, z obniżonym napięciem mięśniowym. Równomiernie rozwija mięśnie tułowia. Równie ważne jest to, że ćwicząc nie odczuwamy wkładanego wysiłku, gdyż zajęcia te są świetną zabawą.

Q?

Jak wyglądają zajęcia?

A.

Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, a w Pole Dance to podstawa! Niestety omijanie tej części może powodować kontuzje 🙁 Rozgrzewamy każdą partię ciała, wzmacniamy mięśnie brzucha – serią brzuszków, oraz ręce robiąc pompki (tak wiemy, że na początku prawie nikt jej nie zrobi 😉 ale zmieniamy to!). Na koniec chwila rozciagania i możemy zabierać się za zajęcia.
Na początku uczymy się wchodzić na rurkę, robić podstawowe figury i przejścia. Po kilku zajęciach możemy już zrobić krótki układ choreograficzny do muzyki.
Na koniec zajęć porcja ćwiczeń rozciągających.

Q?

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

A.

Wszystkie zapisy na startujące zajęcia znajdziesz w zakładce “Zapisy”. Przyjmujemy zapisy internetowe 😉
Jeśli chcesz dołączyć do już istniejącej grupy – skontaktuj się z nami.
Po zapisie należy wpłacić kaucję zwrotną (rezerwacja miejsca na kursie dla posiadaczy kart sportowych) lub zakupić karnet.

Q?

Jak mam zapłacić za zajęcia?

A.

Jeśli masz kartę sportową – Multisport Plus, OK System, FitFlex, fitWRO – należy wpłacić kaucję w wysokości 60zł.
Jeśli nie posiadasz żadnej z powyższych kart – możesz zakupić karnet.
Zarówno za kaucję jak i karnet można zapłacić przelewem (dane w zakładce “Kontakt”) oraz gotówką lub kartą na recepcji.

Q?

Jak mam się przygotować? Co ubrać na zajęcia?

A.

Na zajęciach ćwiczymy w krótkich spodenkach (obowiązkowo) oraz topie lub staniku sportowym. Warto wziąć ze sobą klapki, do swobodnego poruszania się po obiekcie. Ćwiczymy boso 😉
Z czasem przyda się też magnezja do lepszego utrzymywania się na rurce – można kupić w sklepach sportowych, wspinaczkowych.

Q?

Nie mogę przyjść na zajęcia. Jak zgłosić nieobecność i ją odrobić?

A.

Zgłoszenia nieobecności przyjmujemy w formie SMSowej pod numerem
786 187 159. 
Osoby z kartami sportowymi aby nie stracić kaucji powinny odrobić wszystkie nieobecności. Codziennie na Facebooku udostępniamy informację o zajęciach, na których można odrobić nieobecność. Możesz też przyjść na Pole Dance OPEN lub Stretching, Wyzwanie Szpagat.