Jak zacząć przygodę z Pole Dance

Tyle zajęć! Grafiki, cenniki mnóstwo informacji. Ale o co właściwie chodzi?
Gdzie mam się zapisać? Ja chcę tylko zacząć ćwiczyć! 

Myślisz podobnie przeglądając kolejne podstrony?
Dowiedz się od czego zacząć swoją przygodę z Pole Dance i jak się przygotować w 5 krokach.

Czytaj dalej...

Krok 1 – Wybierz rodzaj zajęć dla siebie

Mamy kilka rodzajów zajęć do wyboru: Pole Dance, Choreo, Trening Siłowy, OPEN. Najważniejszym i głównym kursem jest Pole Dance. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z tym sportem to szukaj zajęć dokładnie o tej nazwie. W miesiącu startuje kilka grup od podstaw. Są oznaczone symbolem P0 – czyli nic innego niż poziom zero 😀

Listę kursów, na które obecnie zbieramy zapisy znajdziesz tutaj.

W skrócie o innych rodzajach: Trening Siłowy to zajęcia dla grup damsko-męskich, OPENy są dla osób już ćwiczących, na Choreo warto pójść po ukończeniu min. 1 poziomu podstawowego Pole Dance.

Więcej informacji o rodzajach zajęć znajdziesz tutaj.

zajecia_1

Krok 2 – Wybierz termin i zapisz się

Jeśli nigdy nie ćwiczyłaś Pole Dance, lub chcesz zacząć z grupą od podstaw, wybieraj kursy z zakładki “Zapisy” (tutaj). Znajdziesz tam kilka terminów z informacją o planowanej dacie startu, instruktorce oraz formularzem zapisu. Wybierz dzień i godzinę, która Ci najbardziej odpowiada, ponieważ zapisujesz się na stałe do tej grupy (możesz zmienić termin zajęć na inny ale dopiero po 4 obecnościach).

Wszystkie zapisy na kursy od podstaw prowadzimy przez Internet. Należy wypełnić formularz na wybrany kurs. W treści będziemy proszeni o podanie danych kontaktowych, sposobu płatności oraz akceptacji regulaminu. Po zapisie otrzymasz wiadomość mailową z potwierdzeniem. Jeśli jednak okaże się, że jesteś na liście rezerwowej – poczekaj na informację od nas co dalej robić. Najczęściej dzwonimy gdy ktoś zrezygnuje, lub nie opłaci kursu w terminie.

poledance_2

Krok 3 – Zakup karnetu lub opłata rezerwacyjna (kaucja)

Jeśli jesteś na liście podstawowej: kup karnet lub (jeśli masz kartę sportową) wpłać kaucję zwrotną (rezerwacja miejsca na kursie).

Mamy dwa rodzaje karnetów: na 4 wejścia (ważny na danym kursie przez 4 tygodnie) oraz na 8 wejść (ważny 8 tygodni). Ważność liczymy od dnia startu kursu, więc możesz zakupić go wcześniej.

Jeśli posiadasz kartę sportową: Multisport Plus, OK system, FitFlex, FitProfit, No Limits lub fitWRO przed startem kursu należy wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 60zł. Dopiero po jej wpłacie masz pewność zarezerwowania miejsca na kursie. Jedna kaucja wystarcza na jeden kurs – niezależnie czy będziesz na niego chodzić miesiąc czy rok. Jeśli planujesz zapis na dwa kursy – przygotuj dwie kaucje.

Krok 4 – Przygotowanie się do zajęć

Wybrałaś już kurs, wypełniłaś formularz i masz już w ręce swój pierwszy karnet na Pole Dance. Zajęcia już za kilka dni i nachodzi Cię myśl – w co ja się ubiorę! Tym bardziej, że sprawa stroju do ćwiczeń na rurce jest bardzo ważna.

Zasada nr 1 – im mniej ubrania na sobie – tym łatwiej utrzymać się na rurce (Dowiedz się więcej). Krótkie spodenki i top to podstawa. Leginsy i długi rękaw szybko popsują Ci humor 🙁  Na wizytę w naszej szkole warto też wziąć klapki. Przydadzą się na spacer do toalety czy przejście między szatnią a salą.

Zasada nr 2 – nie smaruj się balsamem – tarcie będzie mniejsze i ciężko będzie się utrzymać na rurce. Warto natomiast kupić magnezję w kremie/płynie (można kupić na recepcji).

Zasada nr 3 – zdejmij biżuterię – pierścionki, kolczyki (zwłaszcza z pępka), bransoletki

stroj

Krok 5 – W dniu pierwszych zajęć

Jesteśmy w centrum miasta dlatego warto przyjechać wcześniej (czasem Kazimierza Wlk. lub Krupnicza są bardzo zakorkowane). Bezpośrednio pod szkołą nie ma niestety miejsc parkingowych. Jeśli jedziesz komunikacją miejską to wysiądź na przystanku “Narodowe Forum Muzyki”. Wejście do szkoły jest od strony Kazimierza Wlk., między salonem “Play” i “Plus” lub bezpośrednio z przystanku. Jesteśmy na 2-gim piętrze.
Tutaj film jak do nas trafić: https://www.youtube.com/watch?v=uqiQQjh6FcA

Planuj przyjazd tak, żeby być co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Jako pierwszy cel obierz recepcję. Przygotuj karnet lub kartę sportową (nie zapomnij dokumentu ze zdjęciem – bez niego nie możemy przyjąć płatności kartą sportową). Jeśli masz ze sobą dużo rzeczy, możesz poprosić o kluczyk do szafki w szatni.

Kolejny krok to przebranie się i przygotowanie do zajęć. Ubrania możesz zostawić w szatni. Torebki i cenne przedmioty polecamy wziąć ze sobą na salę – można je położyć na parapetach. Potem możesz już śmiało iść na zajęcia 😉

A więc do dzieła! Czas wybrać zajęcia dla siebie!

program-polecajacy-zapisz-sie

Co dalej?

A co po pierwszych zajęciach?
Co jeśli nie mogę przyjść na zajęcia?
Gdzie mogę ćwiczyć i powtarzać figury?
Jak zapisać się na zajęcia dodatkowe?

Na te i inne pytania odpowiemy już niedługo 😉
Sprawdzaj nasz Fanpage oraz Blog i bądź na bieżąco!

 

6 Responses

 1. Witam
  CHciałabym sie zapytać czy jest wolne miejsce na zajęcia P0 z Pole Dance z Iloną w niedzielę na 18,15? POzdrawiam

  • Witaj Karolina,
   jest wolne miejsce w tej grupie 🙂 Pamiętaj jednak, że odbyło się już 10 zajęć, więc jeśli nigdy nie ćwiczyłaś polecamy grupy od zupełnego zera. Najlepiej zadzwoń na 726 585 726 i wszystkiego się dowiesz 😉

 2. Cześć. Chciałam dowiedzieć się, jak długo trwa kurs podstawowy? Ile jest zajęć?

  • Witaj Daria, kurs podstawowy to 3 części: P0, P1 i P2. Każda z części trwa 12 zajęć – czyli 3 miesiące.

   • A kaucję można już odzyskać po poziomie P0? Bo nie jestem pewna,czy dam sobie radę na wszystkich poziomach.. Chciałabym najpierw spróbować tylko P0. Jest taka opcja?

    • Kaucję można odebrać rezygnując już po 4 zajęciach. Czyli tak naprawdę po miesiącu stwierdzasz czy jest ok i chcesz dalej się rozwijać 😉

Leave a Reply